środa, 30 czerwca 2010

Demokracja Cyfrowa str.105


Polska Demokracja Cyfrowa ostrzega Państwową Komisję Wyborczą i obserwatorów wyborczych o fałszu polskiego systemu wyborczego w 2010r. Brak wymiany wartości jest przeszkodą w uzyskaniu prawdziwego wyniku. Żadna strona głosowania w decyzjach z prawa natury, nie może być poniżana.
TAK = NIE, TAK minus NIE = zero, NIE minus TAK = zero.
Proces wyborów w Państwie wymaga warunków fizycznych, bez poniżania godności przeznaczonych dla rdzennych obywateli i sympatyków Polski. Dalsze poniżanie praw obywateli polskich, przez system wyborczy tylko na Tak, spowoduje żądania prawne.

2 komentarze:

  1. Jarosław Zbieranek, analityk Instytutu Spraw Publicznych:

    Instytut Spraw Publiczny popiera wszelkie działania mające na celu modernizację procedur wyborczych, w szczególności z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Z wielkim zainteresowaniem przyglądamy się głosowaniu elektronicznemu i doświadczeniom różnych państw w tym zakresie - m.in. Estonii. Głosowanie elektroniczne (zdalne) stanowiłoby z pewnością w Polsce ważną ofertę dla wyborców, którzy z różnych przyczyn (choroba, niepełnosprawność, wyjazd) nie są w stanie głosować w lokalu wyborczym.

    Nasze dotychczasowe badania i analizy, w tym m.in. wyniki dużego seminarium eksperckiego wskazują jednak, że głosowanie elektroniczne w Polsce z przyczyn technologicznych (zabezpieczenia), organizacyjnych i finansowych to raczej odległa perspektywa. Nie można jednak zarzucać tego tematu - konieczne jest kontynuowanie pogłębionych badań i organizowanie poważnych głosowań pilotażowych na wzór np. brytyjski (jak na razie w Polsce organizowane są jedynie pokazy firm komercyjnych poszukujących nowych rynków zbytu dla np. głosomatów). Zebrane doświadczenia okażą się bowiem w przyszłości bezcenne.

    Jak najbardziej realistyczny i możliwy do wprowadzenia w niedługim czasie jest natomiast popierany przez ISP postulat stworzenia jednego, elektronicznego spisu wyborców - który umożliwi wyborcom bez zbędnych formalności (zaświadczenia, przepisywanie się) głosowanie w dowolnej komisji wyborczej w całym kraju - na podstawie dowodu tożsamości.

    Żródło: link
    http://www.idg.pl/news/127793/Glosowanie.elektroniczne.czy.to.mozliwe.i.kiedy.html

    jest to ocena dot. elektronicznych wyborów wskazuje na odleglą lecz konieczną wizję.

    Wojciech Stefan Jaroń

    OdpowiedzUsuń
  2. Elektroniczny system spisu wyborców istnieje w PESEL. Głosownie na odległość niszczy zasadę bezpośredniości, osobista obecność przy głosowaniu jest bez dyskusji. Jako dawny elektronik potwierdzam istnienie do dziesięcioleci możliwość wyboru punktu świetlnego na luminoforze, zgodnego dla milionów wybierających. Zastosowanie elektroniki zależy tylko od dobrej woli i jest w zasięgu Instytutu Spraw Publicznych.

    OdpowiedzUsuń